[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Човек, който разбира от компютри

+4
death-thrashar
mc_Martin
Darkness_demoN
Annie
8 posters

Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Човек, който разбира от компютри

Писане by Annie Пет 18 Дек 2009 - 1:46

Ако може да е от Варна, или да има път насам, моля помощ! Имам адски много вируси, не знам какво да правя, компютъра ми е станал някакъв бавен, абе ужас... така, че ако има някой разбиращ за какво иде реч, моля пишете!
Annie
Annie
UNDERUser

Brooding
Титла : John Silver
Чист Брой мнения : 121
Join date : 14.12.2009
Age : 33
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by Darkness_demoN Пет 18 Дек 2009 - 2:01

Ако намаш антивирусна си сложи примерно Avast , Avira , AVG и си сканираи компютъра. Ам може да си свалиш и Auto run eater ( тожа е програмка която спира едни оределени фаилове (вирус кодове и подобни злобни кодчета) да се стартират и разпространяват ). Ако не си си включила firewall го направи ( може за някои хора това да не е важно но все пак е полезно колкото и малко да е ) амм друго
spyware terminator също така ще ти свърши добра работа Smile
ако смяташ да преинсталираш системата преди преинсталация ако не те мързи може да направиш по горе описаното ще е със по голям ефект след преинсталацията Smile

П.п. Всичките програми са безплатни Smile
Darkness_demoN
Darkness_demoN
Administrator

Musical
Титла : Човек с ограничено м
Бан Брой мнения : 535
Join date : 04.12.2009
Местожителство : Някъде там

http://underbg.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by Annie Пет 18 Дек 2009 - 2:06

Виж сега, имам Nod32 който прибипва от време на време, ама дали върши някаква функция идея си нямам. Попринцип съм чувала, че има някакви несъвместими програми, а имайки предвид моята висока интелигентност ще сваля всичко и ще направя някаква простотия, така че казвай направо какво да свалям и какво да пускам.
Относно преинсталирането -> виждам невероятна трудност да си инсталирам някоя игра, даже без помощ едва ли бих успяла да се справя, така че ако тръгна да преинсталирам windows едва ли ще се увенчае с успех...
Annie
Annie
UNDERUser

Brooding
Титла : John Silver
Чист Брой мнения : 121
Join date : 14.12.2009
Age : 33
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by Darkness_demoN Пет 18 Дек 2009 - 2:17

ами относно нод
един колега бе на конференция на ESET иии накратко разказа играта на програмата като си свали неговият вирус на този които презентираше програмата а се сещаш с каква антивирусна е този които презентира ....

относно антивирусните:
амиии теглиш едната инсталираш я след това сканираш със нея и след това я унинсталираш и си инсталираш другата която е под ред Smile
За spyware terminator и autorun eater
те няма как да се скарат дори с горе споменатите антивирусни програми Smile аз лично съм си оставил autorun eater да си седи постоянно дори не ми прави впечатление Smile

П.п. Изчакаи няколко други мнения на други потребители на форума за други варианти Smile
аз лично правя така както написах по горе Smile
Darkness_demoN
Darkness_demoN
Administrator

Musical
Титла : Човек с ограничено м
Бан Брой мнения : 535
Join date : 04.12.2009
Местожителство : Някъде там

http://underbg.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by mc_Martin Пет 18 Дек 2009 - 9:09

"Много вируси" значи най-различни неща когато се казва от неразбиращ човек. Мисля че няма да е достатъчно само сканиране с новоинсталирана антивирусна. Понякога има повредени системни файлове и се налага преинсталация. Тогаз трябва да се внимава със съхранението на важната информация и несъхранението на вируса. Има поне 2-3 часа играчка ако е лошо положението.
Може би ако напишеш симптомите, някой може да ти каже какво точно да направиш Wink
Ползвам Авира. Не ми е пускала вирус, освен ако сам не й кажа да го направи.
До Варна няма как да стигна у тоя сняг, ама съм сигурен че ще се намери някой там по-близо.

annie наистина вирусите са доста сериозно нещо, но ще споделя и аз опита си относно тях и как се боря.
първо ако можеш махни си изцяло тоя боклук нод 32 щото той от нищо не предпазва.
след което си сканираш компа с инструмента
http://www.freedrweb.com/cureit/
dr. web не се инсталира и като си го свалиш го стартираш и продължаваш със съответните стъпки.
след това сложи един аваст, както по-горе в темата дадоха съвет или avira или avg, това е твой избор, лично аз съм на аваст.
също използвам и още няколко неща които не влияят на аваста като spybot search and destroy, superantispyware, malwarebytes, hijackthis, gmer, combofix.
също съм си забранил някои услуги в уиндоуса, както съм си спрял и ауторън функцията.
пиши все пак какви са симптомите на вируса ти, ще се опитам да помогна ако мога.
mc_Martin
mc_Martin
UNDERUser

Grumpy
Титла : мозък
Чист Брой мнения : 103
Join date : 14.12.2009
Age : 41
Местожителство : Русе

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by Darkness_demoN Пет 18 Дек 2009 - 20:55

мога да предложа също и Advanced system care Smile
но не е безплатна :/
Darkness_demoN
Darkness_demoN
Administrator

Musical
Титла : Човек с ограничено м
Бан Брой мнения : 535
Join date : 04.12.2009
Местожителство : Някъде там

http://underbg.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by death-thrashar Пет 18 Дек 2009 - 21:13

аз пък забравих една програма, която също е много полезна за работата на компютъра.
c cleaner

http://www.ccleaner.com/
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by ma4kator Пет 18 Дек 2009 - 22:32

Както каза Darkness_demoN изполсзвай антивирусна програма Аваст, AVG и други такива, ако искаш ми вземи скайпа да ти пратя една програма която е нещо като Spyware Terminator ама според мене е по - добра (може би защото не съм използвал Spyware Terminator Very Happy)
ma4kator
ma4kator
UNDERUser

Inspired
Титла : KUKUPERKO
Чист Брой мнения : 74
Join date : 11.12.2009
Age : 30
Местожителство : гр.Каварна

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by LOGOS Съб 19 Дек 2009 - 20:54

Както аз обичам да казвам по голям вирус от Windows няма. Но за масата от хората няма алтернативна система щото не им се занимава съвсеееем мъничко да се понаучат на нещо друго. Ани ще ти оправя компа като оздравея. Какво да те правя нали съм добричък.
LOGOS
LOGOS
Administrator

Undering
Титла : [-ЪндъР-]
Бан Брой мнения : 341
Join date : 05.12.2009
Age : 35
Местожителство : Варна мн. ясно

http://chigot.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by death-thrashar Нед 20 Дек 2009 - 0:22

LOGOS написа:Както аз обичам да казвам по голям вирус от Windows няма. Но за масата от хората няма алтернативна система щото не им се занимава съвсеееем мъничко да се понаучат на нещо друго. Ани ще ти оправя компа като оздравея. Какво да те правя нали съм добричък.

ами не всеки го мързи, но поне при мен причината е много различна заради която не съм научил линокса. иначе щях отдавна да съм минал на него. горе-доло поназнайвам доса, но дотам.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by Amorphine Сря 20 Яну 2010 - 11:11

LOGOS написа:Както аз обичам да казвам по голям вирус от Windows няма.

Хех, сори, сори, хайде стига с тези плоски мнения. Извинявай, но като човек който би трябвало да си наясно с тези системи това изказване звучи инфантилно.
Първо искам да поясня, че съм фен на Mac + Mac OS .
По стечение на съдбата работя с Windows решения и не любителски (certified professional 4th level administrator).
Мога само да перифразирам казаното от теб "По-голям вирус от потребителя който работи с Windows няма". Да не говорим, че в момента Windows7 е с 34% по-непробиваем от колкото стои в класацията Ubuntu, Slack 13 и тн.
Amorphine
Amorphine
UNDERUser

Buzzed
Титла : Much more human
Чист Брой мнения : 17
Join date : 15.12.2009
Местожителство : Шопланд

http://manowar-bg.org/amorph/

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by LOGOS Сря 27 Яну 2010 - 14:17

Amorphine написа:
Мога само да перифразирам казаното от теб "По-голям вирус от потребителя който работи с Windows няма". Да не говорим, че в момента Windows7 е с 34% по-непробиваем от колкото стои в класацията Ubuntu, Slack 13 и тн.

Добре, съгласих се. Перифразирано звучи по правилно. Относно класацията ме грабна, искам да я прегледам ( ако може линк ). За мак напълно съм съгласен и аз съм фен и се опитвам да си сложа някаква интел дистрибуция, но за сега нямам успех. Естествено ако имах парите нямаше и да се двоумя, а направо щях да си набавя macbook.
LOGOS
LOGOS
Administrator

Undering
Титла : [-ЪндъР-]
Бан Брой мнения : 341
Join date : 05.12.2009
Age : 35
Местожителство : Варна мн. ясно

http://chigot.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by onnellinen Чет 4 Фев 2010 - 16:34

Абе... Аз съм абсолютен ламер (квото и да значи това, но чувам, че го ползват за неразбиращите) в това отношение, а проблемът сигурно е решен, ама да кажа какво правя аз, като почне да се ебава лаптопът.
Първо си пускам обновяване на антивирусната (Avira) (само да съм сигурна, че се е ъпдейтнала) и проверявам с нея да няма нещо.
После: My Computer -> дясна мишка върху С:\-> Properties -> Disk Cleanup в General, слагаш всички отметки и пускаш. После пак за С: Properties -> Tools -> Error Checking -> Check Now. За да се чекне цето, трябва да рестартираш. Преди рестарта, повтаряш упражнението с прочистване и проверка и с D:\ - там за чистенето се чака доста време, последния път проверяваше около час - чакаш да изчезне прозореца с фазите. Рестартираш, син екран и те пита да направи ли проверката - не пипаш и го оставяш. Ако след това пак имаш проблем - преинсталираш, ама тука вече и аз търся помощ. Засега не ми се е налагало де.
П.П. Ако те мързи да правиш чекването, един насилствен рестарт върши почти същата работа - натискаш копчето за включване, докато машината изключи и след 30 секунди я пускаш пак и чакаш да се провери.
Пак казвам, не разбирам, ама това лично при мен върши много добра работа. Има ли проблем някъде из действията ми? Embarassed
onnellinen
onnellinen
UNDERUser

Horny
Титла : Луд тигър
Чист Брой мнения : 80
Join date : 30.01.2010
Age : 37
Местожителство : Попово/Пловдив

http://bdsmpro.bulboard.com/

Върнете се в началото Go down

Човек, който разбира от компютри Empty Re: Човек, който разбира от компютри

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите