[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Българската музика

+2
death-thrashar
l3y
6 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Има ли прогрес българската музика?

Да,но само у нас
 
Да,налазихме Мтв
 
Да,Ако кражбата на музика у нас се нарича прогрес
 
По-скоро не
 
Все ми е тая,не слушам българска музика
 
 
 
Вижте резултатите

Българската музика Empty Българската музика

Писане by l3y Чет 11 Мар 2010 - 0:49

можеше да напиша още "възможни отговори",но няма да задълбаваме.
Темата "чалга" ме подтикна да пусна акнетата.

Та,къде търпи развитие българската музика и от какво зависи това?
Музиката,която прогресира у нас не е ли по-скоро побългарена,отколкото българска?


Думата прогрес за много хора е равна на комерс.По-тъпо заключение този месец не бях чувал
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by death-thrashar Чет 11 Мар 2010 - 1:49

ами значи, за съжаление в момента българската музика е много зле поради няколко причини.
първата е че изпълнителите и групите нямат стимул за изяви защото едно че много трудно се намират клубове затова, второ че нямат голяма подкрепа от феновете, трето че когато няма много изяви съответно и много малко хора ще чуят дадения изпълнител.
вярно е че в интернета има много демо записи на разни музиканти, но само записа не е важен, защото както знаем ако се издаде един български продукт ние българите веднага ще си го свалим от интернет защото живеем в държава където стандарта трудно позволява да се харчат пари за каквато и да е музика освен ако не си мутрата на тати с многото пари, но такива хора са малко и са само в определени среди.
пиратството и липсата на продажби също убиват стимула на изпълнителите за творчество и изяви.
другото което е че ако има надъхани хора да свирят то обикновенно няма място за репетиции, една скоба ще отворя. във варна има едно студио казва се 33 и там съм бил свидетел как собственика не пуска какви да е групи да свирят в него или ако ги пусне е с хиляди условия, не свирете силно, не крещете, не свирете брутални неща.
точно тази липса на репетиционни е отчаяла много хора да се занимават с музика.
друг синдром в нашата мила родина е несериозността, хващат се някакви хора уж че ще свирят, но както се казва всяко чудо за 3 дена и като минат трите дена и край.
едно време, говоря преди 10-15 години когато тепърва прохождах по концерти се правеха такива неща, че като си спомня и още ми се пълни душата.
сега вече няма такива неща заради по-горе изложените факти.
накрая за да не се впускам в повече писане ще кажа, че липсата на концерти и места за провеждането им, неуважението на общините към групите и изпълнителите, пиратството, липсата на достатъчно пари, несериозността, всичко това уби българската музика.
и все пак аз не съм загубил надежда че нещата ще се оправят, просто явно трябва време и повече настоятелност и упоритост.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by egasimus Чет 11 Мар 2010 - 10:10

^ off: таман да те питам, ти сигурно ще знаеш - къде има репетиционни във варна?
egasimus
egasimus
UNDERUser

Brooding
Чист Брой мнения : 37
Join date : 20.02.2010

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by death-thrashar Чет 11 Мар 2010 - 10:34

egasimus написа:^ off: таман да те питам, ти сигурно ще знаеш - къде има репетиционни във варна?

чесно казано знам за 2 по обурудвани, едното е студио 33 за което говорих, другото е едно студио което е в посока квартал победа, но при него са много сложни нещата щото собственика му никога не го отваря понеже постоянно е пиян и дори ако някоя група го търси не си вдига телефона.
иначе за други незнам чесно казано щото все пак не съм от варна въпреки че доста време съм прекарвал там.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by onnellinen Чет 11 Мар 2010 - 15:39

Попфолкът ни е смес от музиката на всички комшии. Попмузиката ни се опитва да копира или смеси р'н'б и стара естрада. Рокът прилича на естрадна музика с повечко китари. Метъл - кой не е хващал китара, той не се нарича музикант. За имиджа, особено на жените, изобщо не ми се говори. Това не е прогрес. Дори да чуя нещо по-интересно и различно, изобщо не ми се занимава да търся кой го изпълнява, как се казва и т.н., защото съм убедена, че е някакво изключение в абума. От новата музика само Каризма що-годе ми хванаха ухото, но те издадоха 5 песни и се разделиха.
onnellinen
onnellinen
UNDERUser

Horny
Титла : Луд тигър
Чист Брой мнения : 80
Join date : 30.01.2010
Age : 37
Местожителство : Попово/Пловдив

http://bdsmpro.bulboard.com/

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by Punkass Чет 11 Мар 2010 - 15:56

Всъщност има много стойностни български банди, дали алтърнатив, дали рок, дали пънк, които макар и нерекламирани правят много добра музика и събират доста хора по клубовете. Само трябва да се разтършуваш и поинтересуваш.
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by death-thrashar Чет 11 Мар 2010 - 17:27

понеже punkass спомена пънк, та ще ви кажа какво стана наскоро а вие сами преценете защо не върви българската музика.
едно момче тръгна да организира концерт в шумен и отначало всичко вървеше перфектно, щяха да свирят 6 или 7 банди и всички бяха потвърдили.
но изведнъж седмица преди концерта внезапно от тези 7 банди се отказаха всичките без една и момчето се наложи в крайна сметка да направи концерт само с 2 групи.
сами си водете изводите от това.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by l3y Чет 11 Мар 2010 - 18:02

Феновете музика не правят.Те ти дават някакъв вид "сила",да кажем.

Та,естествено,че музиката с времето се развива,но това е от гледна точка на музикантите.От Цялостна гледна точка музиката няма никакво развитие.
Верно е,че няколко от българските изпълнители пробиха в Мтв.Голяма сензация,но това не е развитие,поне не за мен..
За попфолка няма какво да коментирам.Единствените промени там са новите певици.
Вероятно сте прави,че в рока има неизвестни,но талантливи изпълнители.То и не само там е така.Но по радио или телевизия никой не е чул за някоя нова рок банда,примерно - ето за това нулево развитие пиша.

Между другото,death-thrashar,Факт е,че в студио музиката звучи много по-чиста(мастеринг,компресии и т.н)и става много по-лесно,отколкото да се работи на софт.От личен опит знам,но не мога да се съглася,че една група е възпрепятствана до толкова много от липсата на студиа,че чак да зареже музиката.
Познавам хора,които свирят на различни инструменти и чрез програми успяват да скърпят някакъв трак.
Второ-публичните изяви из клубове или многото фенове...каквъм стимул са те?Ти свириш на китара всеки ден и всеки ден ставаш все по-добър за да имаш много фенове ... или свириш защото музиката ти дава някакъв вид свобода..?Аз,примерно,правя това,което ми харесва.Крайно незайнтересован съм от това дали някой го харесва или не.


И за капак - не са никак малко стойностните певци/певици и музиканти.Много малко от тях могат да си позволят някаква техника,било то микрофон,китара,синтезатор и т.н(да не говорим,че за тия неща трябва да има и хуваба звукова карта).В други страни хората търсят музиканти и певци под дърво и камак само и само да разнообразят лейбъла...докато тука не е така.Всичко е застояло и прашлясъло,но модерно(за повечето)
Не съм се интересувал за рок музиката,но за електронна има бг онлайн радиа.Много рядко,да не кажа и почти никога,се излъчват български музики.А българската електронна музика не е само еднотипен дръм ен' бейс или хаадтеЧно
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by death-thrashar Чет 11 Мар 2010 - 18:34

l3y, чесно казано и мен не ме вълнува кой ме харесва и кой не, то ако ме вълнуваше нямаше да свиря в 3 групи.
мене ме вълнува че не могат примерно да се правят концерти, защото ако зависеше от мен всяка вечер бих свирил с кеф дори и пред 5 човека.
а за софта си напълно прав, въпреки че лично аз съм малко консервативен относно стиловете които слушам и ме дразни когато някоя банда вкара електронни мотиви вътре пък било то и барабани на фрути лупс примерно.
а че в българия почти никога не се пуска българска музика е факт, факт е също че примерно една телевизия или едно радио предпочитат да пуснат някой чужд изпълнител, не говоря за чалга телевизиите, но в останалите е така.
за себе си ще кажа следното, от малък свиря изцяло и единствено за удоволствие и винаги надявам се ще бъде така, не бих се продал а и музиката която харесвам и с която се занимавам има за някои малко странна философия, но поне се радвам че е истинска.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by Punkass Чет 11 Мар 2010 - 18:41

death-thrashar, младежа, за когото говориш ми е приятел и това неговото си беше загубена кауза още откакто го спомена. Две момчета, незанимаващи се професионално с организации на събития и концерти, единия от които ученик още, не могат да осигурят обстановката, средствата и нужната атмосфера, за да съберат 10 банди, от които повечето бяха от София, да скокнат до Шумен. Най-малкото няма да могат да им платят разноските по пътя и спането... Ако толкова искаха да организират нещо трябваше да го направят в София или Варна. Да не се обиждат хората от по-малките градове /не че и аз не съм от там де/, но такова голямо събитие в Шумен си е загубена кауза. Няма как да събереш нужната публика, а колко човека ще се вдигнат на крак от София, за да отидат до Шумен и да чуят групи, които могат да чуят всяка седмица в някой клуб? - Николко.
Аз се чудя как успяха и две банди да съберат... чух че е имало около 40 човека. Не стават така нещата, но някои хора много си вярват.

l3y , защо сцената и феновете да не са стимул за бандата? Ти свириш, защото се кефиш да го правиш, а когато и хората оценят твоят кеф положително с викове, пого, пляскане и тем подобни - това също си е страшно голям хъс за един музикант. Искаш да кажеш, че тея дето могат да свирят и правят хубава музика не трябва да я показват пред никого, а само за себе си да я държат? Нали говорим за стойностна бг музика, за да говорим за такава, трябва да сме я чували. Няма нищо лошо в това да излезеш пред публика и да покажеш какво можеш.
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by death-thrashar Чет 11 Мар 2010 - 20:14

Punkass написа:death-thrashar, младежа, за когото говориш ми е приятел и това неговото си беше загубена кауза още откакто го спомена. Две момчета, незанимаващи се професионално с организации на събития и концерти, единия от които ученик още, не могат да осигурят обстановката, средствата и нужната атмосфера, за да съберат 10 банди, от които повечето бяха от София, да скокнат до Шумен. Най-малкото няма да могат да им платят разноските по пътя и спането... Ако толкова искаха да организират нещо трябваше да го направят в София или Варна. Да не се обиждат хората от по-малките градове /не че и аз не съм от там де/, но такова голямо събитие в Шумен си е загубена кауза. Няма как да събереш нужната публика, а колко човека ще се вдигнат на крак от София, за да отидат до Шумен и да чуят групи, които могат да чуят всяка седмица в някой клуб? - Николко.
Аз се чудя как успяха и две банди да съберат... чух че е имало около 40 човека. Не стават така нещата, но някои хора много си вярват.

l3y , защо сцената и феновете да не са стимул за бандата? Ти свириш, защото се кефиш да го правиш, а когато и хората оценят твоят кеф положително с викове, пого, пляскане и тем подобни - това също си е страшно голям хъс за един музикант. Искаш да кажеш, че тея дето могат да свирят и правят хубава музика не трябва да я показват пред никого, а само за себе си да я държат? Нали говорим за стойностна бг музика, за да говорим за такава, трябва да сме я чували. Няма нищо лошо в това да излезеш пред публика и да покажеш какво можеш.

аз пък знам че повечето банди е трябвало да са от варна, поне за 4 варненски банди се сещам че ми спомена сашо, но както и да е това няма значение, ти си права че за да събереш повече от 2 групи си трябва професионална организация а не повърхностна.

аз се радвам че поне концерта който беше на 20-ти февруари стана желязен, получи се размазващо и освен чуждата група бяхме 6 български което си беше перфектно.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by l3y Пет 12 Мар 2010 - 16:52

Punkass,не знам примера,който ще ти дам дали е точен,но ти от феновете ли се стимулираш да пишеш? Wink

Ще опитам да обесня какво означава точно думата стимул за мен,с пример.
- Да приемем,че аз не съм чувал нищо за теб,както и ти за мен.Т.е. ние нямаме никакво мнение за това,което прави другия.В един скучен ден,ровейки се из нета,попадам на твоя блог.Чета,грабват ме нещата,които пишеш до толкова много,че чак ме стимулират да изсвидя нещо.

Когато феновете оценят това,което правя с викове,пляскане,танци и т.н..не е точно стимул,поне за мен.Аз приемам музиката като наркотик,колкото и просташки и елементарно да звучи това.А танцуващите,викащи за Още и Още,правят този наркотик универсален.
Верно е,че стимула може да се приравни долу-горе с думата хъс,но не винаги.За да ме разбереш правилно,ще допродължа примера,който написах по-горе :
Вече съм получил нужното количество наркотик(стимул от това,което съм прочел от теб,в твоя блог).Загрявам го на лъжица и си го бия във вената(правя музиката с тая емоция,мисъл и фантазия, с която съм останал от последното прочетено).
- От тук на там феновете дават хъс,който не е равен на стимул.По-скоро хъс,който е равен на някакво допълнително количество Ендрофин(хормон на щастието)
Не знам дали успях да изразя правилно (или по-скоро разбираемо) това,което мисля,но...това за мен е стимул



А иначе.....много често(да не кажа и почти винаги) ме стимулират критиките
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by Punkass Пет 12 Мар 2010 - 17:06

Тук вече е въпрос на гледна точка. Качвам си творбите в блога, защото на тетрадка да ги пиша е рисковано, ако взема да ги запилея някъде - дотам съм. Никога не съм казвала на никой 'влез и ми прочети нещата', сложила съм линк в някои от профилите си и това е. Но се радвам, когато хората четат и оставят коментари, когато лично ми казват колко добре се справям, това за мен си е стимул. Имам даже 2 произведения, породени от желанието на хората да четат нещата ми, няколко близки човека ми казаха 'напиши нещо ново, справяш се супер', аз се нахъсвам, хващам ноутпад-а и го написвам - и точно тези произведения стават най-добри. Аз пиша, но искам мнения, за да знам дали се справям добре.

За мен това си е стимул - когато някой оценява работата ти положително.

А за музиката... предпочитам да ходя на лайф изпълнения, тогава мога да усетя това, което слушам много навътре, както ти казваш - като наркотик, но ако музикантите решаваха да не го правят пред хора, а да си свирят вкъщи, то тогава щях да изгубя тази толкова лична емоция.

И все пак, зависи от гледните точки, както казах. За мен хората, които те оценяват носят и стимул, и хъс, и кеф.

п.п. започнах да пиша омешано и несвързано, не ме бива много в дългите постове...
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by l3y Пет 12 Мар 2010 - 17:43

Punkass написа:
А за музиката... предпочитам да ходя на лайф изпълнения, тогава мога да усетя това, което слушам много навътре, както ти казваш - като наркотик, но ако музикантите решаваха да не го правят пред хора, а да си свирят вкъщи, то тогава щях да изгубя тази толкова лична емоция.

Да,към темата - всеки музикант би искал да изкара музиката си извън студиото или от дома си.За тая цел музиката трябва да се чуе от "нужните хора",които или ги няма или са прекалено критични.Ето за това писах :
l3y написа:

Та,естествено,че музиката с времето се развива,но това е от гледна точка на музикантите.От Цялостна гледна точка музиката няма никакво развитие.

Проблема им е там,че с нова музика,нов певец или група.. те(лебъли,продуценти и т.н) не са сигурни дали ще печелят от тях.За това попфолка и можеби рапа са водещите.
А ако се замислят и поразровят на вън какво се слуша...почти сигурен съм,че ще забравят за чалгата.Чалга се слуша тука(в България),тука слушат не само чалга,обаче.
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by Punkass Пет 12 Мар 2010 - 17:48

Обаче има значение къде живееш и къде се свири тази музика. Във Варна си и говориш от твоя лична гледна точка. Там почти няма сцена вече, за съжаление, а варненските банди се броят на пръсти.

Аз живея от година и нещо в София и мога да ти кажа, че успях да си наваксам да чуя банди и да ходя по клубове на лайф изпълнения за всичките 20 години, в които киснах в Търговище. И чух нови, много стойностни банди. А хората, които ходят по участията нямат равни. И си ги има нужните хора - за всеки стил и всяка банда. Познавам се и с много музиканти, чула съм много различни мнения, така че не си прав. Просто не си застанал от другата страна, за да видиш, че нещата не стоят така както ти ги поставяш.
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by l3y Пет 12 Мар 2010 - 18:19

Вероятно си права.Аз нямам толкова голям поглед за тия неща в София.
Някога,когато свирих на барабани,процедурата беше - плащаш,участваш и делим парите.Сега пак ли е така?
Та,заговорили сме се за рока - всеки път когато патувам за някаде и си пусна "рок радиото на България" защо ни един път не умерих български рок(като махнем БТР,Сигнал и т.н,които също са рядкост вече)?
Не съм търсил,а и не се интересувам чак толкова,но на българския аудио пазар има ли продажба на музика за някой от тия банди,за които говориш?

Знам,че отивам по-скоро към живота на "звездите",но защо в тв предавания не канят тия хора..страх ги е,че няма да им се получи шоуто? Или просто защото не са известни.
Аз знам коя е Емануела,Ивана и там другите кончета.Бандите,за които писа ти,е много вероятно да ги харесам,но не ги знам кои са те.Като мен са адски много хора,това защо е така?Дори и ти си била така,едва когато си отишла в София,си чула за тях...

Това имам предвид като написах "цялостно развитие"
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by Punkass Пет 12 Мар 2010 - 18:35

Сега не плащаш на никой, за да свириш в клуба му. Отиваш, свириш и делиш примерно ако входа е 6 лева, 4 за бандата и 2 за клуба.

Ами аз не мога да дам много мнение за радиата, защото не слушам радио, предпочитам когато чуя за някоя банда да си изтегля направо нейна мп3-ка и да преценя дали ме кефят. Знаеш ли защо няма много българска музика по рок радиата? Хората не си плащат, за да направят запис или албум. Правят го само тези, които са изкарали достатъчно пари от участия и реклама. Жив пример за това са Оdd Crew и Alley Sin. Те имат албуми вече, СД-тата им се продават на пазара, а това че малко хора ще си ги купят, предпочитайки да си ги изтеглят в нета, вече е друг въпрос. Но когато някой е напорист и разбира се прави добра музика - успява. Трудно, но успява.
За ТВ предаванията - канят личности, които се комерсиализират. А това че избират да са чалга или поп изпълнители... ами не знам, това винаги е било така и аз съм се примирила. Честно казано дотолкова много са ми втълпили в главата, че такива предавания комерсиализират бандите и ги правят просто един продукт, че ако някоя моя любима група се появи в такова сигурно ще ми се догади.

Има кадърни музиканти, само че не записват и не ходят по предавания, за да могат да се знаят във всички градове... за съжаление.
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by death-thrashar Пет 12 Мар 2010 - 23:21

понеже заформихте готина тема ще кажа и аз мнение като човек който свири в групи и като фен.
punkass, ти си права за софия, това е големия град в който е пълно с клубове и в който се случват нещата, но имам чувството че някакси останалите градове остават пренебрегнати в смисал че сигурно има групи примерно от търговище, дори и да са една-две които са много добри, но ги знаят само приятелите им от махалата защото групата не е имала лайф.
това го казах за да стане и нещо друго ясно, когато имаш една група според мен или си сам изпълнител трябва много голям труд за да може да се изявиш по концерти и хората да научат за теб, а не можем да си изкривим душата че има музиканти които ги мързи да си развиват групите, това го казвам от опит понеже познавам такива хора и точно затова говоря по този начин.
те са на мнение ако някой друг им свърши работата да организира било то запис или концерт добре, но те никога не си мърдат пръста.
и ти l3y си прав като казваш че знаеш кои са чалга певиците, но че незнаеш много български банди дори и да са добри, защото радиата не ги пускат, те пускат чуждите изпълнители щото примерно фирмата издател за българия на дадения продукт плаща на радиото за реклама на албума и пускат съответно и само тези групи.
а и напоследък почти никой не слуша радио, а ако слуша то е интернет радио, а при интернет радиото всички знаем че този който го прави пуска каквото има което е нормално.
лично аз свиря от малък и първоначално ме знаеха само в даскалото ми, свиря защото харесвам музиката и едва тогава заради феновете и оценката на труда ми.
предпочитам да свиря наживо, да усещам кефа или критиката на хората, но тази критика или кеф освен че ме стимулират ме стимулира и още едно нещо и то е когато видя истински фенове на дадения стил а не такива които незнаят какво слушат, но от куртоазия казват че е яко. в никакъв случай обаче дори и никой да не ме харесваше няма да спра да се занимавам с това което правя, защото то е в кръвта ми.
като фен нямам и аз поглед над софия, но във варна наистина преди имаше голяма сцена, в бургас също. сега някакси им липсва упоритост на хората и място за изява, което ме подсеща да обърна и темата под малко по-различен ъгъл.

смятате ли че кризата в българия и гадното положение убиват българската музика? влияе ли недоимъка върху творчеството на един изпълнител или група? според вас пълното компютъризиране на музиката не я ли осакати душевно?

пп:
спирам се че пак се олях.
Smile
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by IvailoTonchev Пет 12 Мар 2010 - 23:42

Я да дам една аргументирано мнение на човек, който от поне 20 години се занимава именно с мениджмънт и пласмент на българска музика.
Анкетата е неадекватно подадена.
Да,налазихме Мтв
Да,Ако кражбата на музика у нас се нарича прогрес

Вероятно в поп-музиката се краде яко, с това съм съгласен.
МТВ никога не сме налазвали, там с Миро от Каризма или някой друг могат само да си изчистят тоалетните.
Но нали не говорим за поп-музика, а за "подземна", нали?
Имаме интересни групи/явления в ъндърграунда, но всичко се проваля заради:
- ужасното самомнение на българския музикант, че е най-великия на света
- липсата на свестни продуценти
- обезкуражаващата липса на пари в сцената
И се получава един затворен цикъл. Аз правя група, опитвам се да направя нещо ново и интересно, наоколо само "хранят" и пречат. Правя диск, който всеки си сваля, а никой не купува, като не забравят да ме подиграят, че съм си похабил парите. В крайна сметка всичко ми втръсва и до следващия ентусиаст, който ще омекне под народната пасивност.
avatar
IvailoTonchev
UNDERUser

Amazed
Титла : пензухар
Чист Брой мнения : 18
Join date : 07.03.2010
Age : 50
Местожителство : Стара Загора

http://aondistribution.atspace.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by l3y Пон 15 Мар 2010 - 14:59

Ами както виждаш говорим цялостно,а не само за "подземната".
l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by IvailoTonchev Нед 21 Мар 2010 - 19:18

Тогава просто няма как да имате мнение...
avatar
IvailoTonchev
UNDERUser

Amazed
Титла : пензухар
Чист Брой мнения : 18
Join date : 07.03.2010
Age : 50
Местожителство : Стара Загора

http://aondistribution.atspace.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by onnellinen Нед 21 Мар 2010 - 22:57

Анкетата е адекватно подадена.
Защо няма как да имаме мнение?
onnellinen
onnellinen
UNDERUser

Horny
Титла : Луд тигър
Чист Брой мнения : 80
Join date : 30.01.2010
Age : 37
Местожителство : Попово/Пловдив

http://bdsmpro.bulboard.com/

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by Punkass Пон 22 Мар 2010 - 9:14

Не е подадена адекватно. Защото няма изцяло позитивен отговор от рода на "Да, със сигурност българската музика има прогрес" Wink
Punkass
Punkass
Modеrator

Apelike
Титла : Lullaby
Чист Брой мнения : 137
Join date : 08.12.2009
Age : 35
Местожителство : Търговище/София

http://www.sick-lullaby.blogspot.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by onnellinen Пон 22 Мар 2010 - 13:25

По-скоро бих я нарекла "субективно подадена", а не "неадекватно" Wink Някой от вас познава ли човек, който има по-положително мнение от "развива се само у нас"? Аз 'щото не познавам.
onnellinen
onnellinen
UNDERUser

Horny
Титла : Луд тигър
Чист Брой мнения : 80
Join date : 30.01.2010
Age : 37
Местожителство : Попово/Пловдив

http://bdsmpro.bulboard.com/

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by IvailoTonchev Пон 22 Мар 2010 - 13:58

Първо ми дефинирайте "прогрес" и тогава аз пък ще ви кажа дали има или няма... Cool
avatar
IvailoTonchev
UNDERUser

Amazed
Титла : пензухар
Чист Брой мнения : 18
Join date : 07.03.2010
Age : 50
Местожителство : Стара Загора

http://aondistribution.atspace.com

Върнете се в началото Go down

Българската музика Empty Re: Българската музика

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите