[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

+4
DamnedLady
Kermit
death-thrashar
Darkness_demoN
8 posters

Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by Darkness_demoN Пет 21 Яну 2011 - 2:25

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. 4d384e11a50cc Повечето от тях имат способности да играят на компютър, но не и да карат колело, разкри глобално проучване
Повечето от малките деца могат да играят на компютър, но не и да карат колело, признават техните майки. 58% от децата на възраст между две и пет години знаят как да играят базова компютърна игра, докато колело могат да карат 52%, разкри глобално проучване на AVG сред майките онлайн.
63% от децата в изследваната категория са способни да включват и изключват компютъра, а 69% могат да използват мишката. За сравнение, едва една пета от малките плуват сами, 11% могат да си вържат връзките на обувките без чужда помощ и 20% знаят как да извършат спешно телефонно повикване.
Една четвърт от децата могат да използват браузър, 16% навигират между уеб сайтове, 15% познават поне един уеб адрес и 19% боравят със смартфон или таблет. В аспекта на реалния живот, 39% от децата знаят своя домашен адрес, 27% могат да закусват сами и 37% - да напишат първото и последното си име.

Проучването разкрива също, майките над 35 години по-добре учат децата за нещата от реалния живот, като например закуска или каране на колело.

Няма полово разделение при малките момчета и момичета, когато става въпрос за технологични умения. Според проучването, почти еднакъв процент от момчетата (58%) и (59%) момичетата могат да играят компютърни игри, както и да се обаждат по мобилния телефон (28% срещу 29%).

Изследването алармира, че децата не получават необходимите умения за реалния живот. Родителите трябва да дадат на децата си балансирана комбинация от знания за „живота” и технически умения, съветват експертите.
Darkness_demoN
Darkness_demoN
Administrator

Musical
Титла : Човек с ограничено м
Бан Брой мнения : 535
Join date : 04.12.2009
Местожителство : Някъде там

http://underbg.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by death-thrashar Сря 2 Фев 2011 - 1:08

жалко е само това мога да кажа. компютрите ще ни обезличат тотално.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by Kermit Сря 2 Фев 2011 - 9:17

Ъм, статията е мега-тъпа, или изследването е тъпо се чудя.
Първо изследването е правено, сред майки он-лайн, което прави изследваната група изкривена, второ - не е посочено колко човека са взели участие. И трето - възрастта на децата е от две до пет години. Според мен резултатите са напълно нормални. Примерно 58% знаели как да играят базова компютърна игра и 52% да карат колело. Ами това си е напълно в реда на нещата. Особено като се вземе предвид,че децата на две и три годинки в по-голямата си част едва ли могат да карат колело - и ето ти още един изкривен резултат.
После - изследването съвсем очевидно бърка познания ( за домашен адрес, имена и т.н.) с умения ( да ползваш мишка, да си пускаш компютъра). Изобщо за мен статията е поредната журналистическа глупост. Това,че децата в наши дни се оправят добре с техниката е безспорен факт, но да имат намалени умения в "реалния" живот - не мисля
Kermit
Kermit
UNDERUser

Undering
Титла : мега-бражд
Чист Брой мнения : 34
Join date : 01.02.2011
Age : 37
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by DamnedLady Сря 2 Фев 2011 - 18:50

С тази статия и аз не съм никак съгласна и сигурно без усилие мога да намеря още куп подобни и данните да показват други изводи. Естествено е деца, който сега са на по 6-7 години да са много по-добре запознати с компютрите, защото те израстват с тях, а не им се налага да учат за съществуването им. Не казвам, че няма намаляване на желанието за физическа активност, но за това пък има родители, който да възпитават. По-полезно би било да се каже в каква степен децата в интернет знаят какво да правят и как да са в безопасност. И вместо да броим дали могат да си напишат името и адреса е по-добре да знаят къде и пред кого да не ги казват и пишат.
DamnedLady
DamnedLady
UNDERUser

Balanced
Чист Брой мнения : 5
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by Garurum Сря 2 Фев 2011 - 20:56

Мога да кажа че това проучване е нещо като - Онлайн лечение на интернет зависимост....
Garurum
Garurum
UNDERUser

Balanced
Титла : Balance Kepper
Чист Брой мнения : 9
Join date : 01.02.2011
Age : 35
Местожителство : София

https://underbg.bulgarianforum.net/t2p60-topic#4066

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by l3y Чет 17 Мар 2011 - 15:18

Това е приемливо.
Вижте този цитат,примерно :
"Проучване показа, че повече от 60% от потребителите под тригодишна възраст гледат онлайн видео съдържание. Процента намалява с увеличаване на възрастта им".... следва по-интересното : "Друго изследване показа, че те консумират 20% от онлайн видео материалите на своите мобилни телефони или други преносими устройства като iPod например. "
Дете до 3 годишна възраст,а и до 5 да е....този iPod ще го гледа като индианец микровълнова фурна.
Глупости са това...

l3y
l3y
UNDERUser

Undering
Титла : Raver
Чист Брой мнения : 198
Join date : 14.12.2009
Местожителство : Варна

http://www.myspace.com/l3ymusic

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by Darkness_demoN Чет 17 Мар 2011 - 19:31

Внучката на учителя ми по програмиране преинсталира компове. Тя е на 6 години!
Darkness_demoN
Darkness_demoN
Administrator

Musical
Титла : Човек с ограничено м
Бан Брой мнения : 535
Join date : 04.12.2009
Местожителство : Някъде там

http://underbg.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by LOGOS Пет 25 Мар 2011 - 10:25



Darkness_demoN написа:Внучката на учителя ми по програмиране преинсталира компове. Тя е на 6 години!

Такааа !
Вижте, каквото и да си говорим, гаранция ви давам че половината от вас и сега нямат идея как да инсталират уиндоус, а във целия форум дали има 5 човека, които имат идея как се инсталира и борави с линукс. Факт е че децата много цъкат, но мисля че го смятаме за притеснително, защото ние на 5-6 сме били 4-та група в соц градината в квартала, а хората правили проучванията сигурно не са знаели и какво е мобифон. Бас ловя, че вие на 6 знаехте, какво прави всяко копче на мега якия ви нов телевизор с дистанционно или как да изтриете съобщенията от гига хай-тек телефона със секретар.... дали не е така? Искам да кажа че времената са такива и децата се учат, но определено с правилното родителско присъствие нещата си вървят нормално.
Нека си направим заключение: Бъдете родители и бъдете част от живота на децата си. Ако седите да цъкате по форуми и сайтове, докато детето ви се тъпче със захар пред CS, Lineage II ... etc., нещата изглеждат различно Smile.
LOGOS
LOGOS
Administrator

Undering
Титла : [-ЪндъР-]
Бан Брой мнения : 341
Join date : 05.12.2009
Age : 35
Местожителство : Варна мн. ясно

http://chigot.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by Смайл Съб 26 Мар 2011 - 9:19

Аз още не мога да плувам сама Smile И не сама, пак не мога. Laughing Да си връзваш връзките си е цяло изкуство... А спешното телефонно обаждане е мн важно да се знае. Но да се знае добре, т.е. освен как и къде да се обадиш, да знаеш и в кои случаи да го правиш. Т.е. така детето научава и кое е спешно нали ... И не знам какво като цъкат игри.. И ние като малки цъкахме SEGA Laughing Аз колело все още не мога да карам Rolling Eyes Laughing Като цяло не вижам нищо притеснително точно в тази статия. Да си цъкат на телефоните, колкото искат дечицата, само да знаят как да се държат, защото такива фрапантни случаи има напоследък, че рядко се среща поне едно възпитано дете... И под възпитано имам предвид ПОНЕ да НЕ е нагло, наперено и да ти говори, сякаш си нещо по-малко и незначително от него. Ако доброто възпитание върви ръка за ръка със съвременните домашни развлечения, не виждам нищо притеснително. А и малките вземат пример от родителите, така че ако мама и тати излизат на разходка с малкия сладур и примерно си играят с него (с топка, на гоненица и т.н.) , може и да го запалят завбъдеще по някой спорт. Аз помня, когато като малка наще ми взеха ролери, ме надъхаха да се науча да ги карам още повече, когато майка само като се качи на тях и се изтърси на земята. И това ме мотивира някак Laughing
Но @LOGOS го написа мн по-точно -
бъдете част от живота на децата си
Мисля, че това е най-важното и в днешно време голям процент от родителите го пропускат.
Смайл
Смайл
UNDERUser

Angelic
Титла : Wings Of An Angel
Чист Брой мнения : 66
Join date : 05.04.2010
Age : 34
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота. Empty Re: Децата са по-можещи в уеб, отколкото в живота.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите