[-Underground Bulgaria-]
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Религия

+3
Peplle
onnellinen
nochalga
7 posters

Go down

Религия Empty Религия

Писане by nochalga Нед 2 Май 2010 - 21:08

Темата е супер обширна и във форумите обикновено се получават оживени дискусии. Та кажете... религиозни ли сте? Каква религия изповядвате? Какво ви дава тя? В какво вярваме и каква е ползата от това? Интересно ми е да науча мненията ви.
nochalga
nochalga
UNDERUser

Crappy
Титла : Inka
Чист Брой мнения : 159
Join date : 15.12.2009

Върнете се в началото Go down

Религия Empty Re: Религия

Писане by onnellinen Нед 2 Май 2010 - 22:04

Кръстена съм като православна християнка и се възприемам като такава, но в църква не искам да влизам.
Едит: Освен ако не го правя като турист.
onnellinen
onnellinen
UNDERUser

Horny
Титла : Луд тигър
Чист Брой мнения : 80
Join date : 30.01.2010
Age : 37
Местожителство : Попово/Пловдив

http://bdsmpro.bulboard.com/

Върнете се в началото Go down

Религия Empty Re: Религия

Писане by Peplle Пон 3 Май 2010 - 15:59

Не съм посветена в нито една религия. Уважавам всички религии, някой не ги разбирам.
Peplle
Peplle
UNDERUser

Cheerful
Чист Брой мнения : 58
Join date : 10.03.2010
Местожителство : Бургас

Върнете се в началото Go down

Религия Empty Re: Религия

Писане by Darkness_demoN Вто 4 Май 2010 - 14:36

Еми аз не съм религиозен. Малко съм запознат със каквато и да е религия, не вярвам във богове, на църква не съм ходил от ... не знам кога.
Darkness_demoN
Darkness_demoN
Administrator

Musical
Титла : Човек с ограничено м
Бан Брой мнения : 535
Join date : 04.12.2009
Местожителство : Някъде там

http://underbg.darkbb.info

Върнете се в началото Go down

Религия Empty Re: Религия

Писане by death-thrashar Сря 2 Фев 2011 - 1:15

не съм религиозен и мразя всички религии защото те не са нищо друго освен оковаване на човека за да го държат в подчинение.
за съжаление родителите ми са ме кръстили в църква като малък, факт с който изобщо не се гордея.
death-thrashar
death-thrashar
UNDERUser

Horny
Титла : тотална откачалка.
Чист Брой мнения : 612
Join date : 16.12.2009
Age : 42
Местожителство : село несебър

http://www.dark-date.net/profile.php?user=chaosstreetpunk

Върнете се в началото Go down

Религия Empty Re: Религия

Писане by Kermit Сря 2 Фев 2011 - 8:46

Религията си има и своите позитиви, особено при по-трвежни хора, но за мен не е. Е като изключим култа към Бог Смайли и свещената му кока-кола
Kermit
Kermit
UNDERUser

Undering
Титла : мега-бражд
Чист Брой мнения : 34
Join date : 01.02.2011
Age : 37
Местожителство : Варна

Върнете се в началото Go down

Религия Empty Re: Религия

Писане by DamnedLady Сря 2 Фев 2011 - 19:13

Като гледам и тук е захваната тази така изтъркана тема за религията. Религията като така във всичките и форми няма как да изчезне напълно поради простата причина, че хората искат да вярват в нещо, че искат да има кой да опрощава греховете им и да живеят след това по-спокойно, но нека се прави разлика между религия и църква.
Религиите като такива съществуват от появата на човечеството и обикновено хората отричащи християнството се оказват с предпочитания към езичеството и подобни, но това пак си е религия.
Обособяването на църква, която да тълкува, налага и изисква нещо от последователите си това вече е въпрос на избор дали ще приемеш тези условности или не. За щастие в днешно време хората сами могат да изберат в какво подчинение сами да се вкарат. Нямам проблем да вляза в църква и т.н, но това не ме прави по-вярваща и не означава, че някой набожен като ми заговори ще се съглася. Тук идва въпроса всеки в какво вярва и нужно ли му е допълнително тълкуване от някой друг или ще поеме отговорността за действията си без да се крие зад измислици.
DamnedLady
DamnedLady
UNDERUser

Balanced
Чист Брой мнения : 5
Join date : 01.02.2011

Върнете се в началото Go down

Религия Empty Re: Религия

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите